NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Калейдоскоп Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа
5403
Калейдоскоп

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в припева на новата песен „Демон“ на Диа, съобщават от екипа на младата изпълнителка. Музиката е нейна и на Алекс Нушев. Текстът е на самата Диа (Димана Мирчева). „Песента представя мой сън, в който аз жената, съм демонът

| 17 Октомври 2024, 21:36 ч.
Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа
Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа
Снимка © екип

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в припева на новата песен „Демон“ на Диа, съобщават от екипа на младата изпълнителка.

Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но непризнат у нас приживе. Художникът Жорж Папазов – познатият и непознатият. Това представя изложба, посветена на 130 години от рождението му, в галерията в родния му Ямбол, която носи неговото име.

Експозицията включва 34 творби от фондовете на Националната художествена галерия, на сливенската галерия „Димитър Добрович“ и на ямболската галерия „Жорж Папазов“. Представени са и непоказвани до момента рисунки на Жорж Папазов от 20-те години на миналия век, които са от частната колекция на Георги Василев.

Жорж Папазов е роден в Ямбол през 1894 г. Твори и прави изложби в различни европейски столици – Мюнхен, Виена, Берлин, Париж. Основната част от живота му преминава във Франция, където се установява през 1924 г. Там почива през 1972 г., а прахът му е разпръсна

Групата "Грейтфул дед" е обявена за личности на 2025 г. на фондацията "Мюзикеърс", предаде Асошиейтед прес.

"Мюзикеърс" е благотворителна организация на американската Национална звукозаписна академия, която присъжда наградите "Грами".  

От фондацията обявиха, че ще бъдат отличени членовете на първоначалния състав на "Грейтфул дед" - Мики Харт, Бил Кройцман, Фил Леш и Боби Уиър, за техните филантропски усилия, уникалната им способност да насърчават общността чрез концерти и за влиянието им върху американската музика по случай 60-годишнината от създаването на групата.

През годините музикантите подкрепят каузи, свързани с опазването на околната среда, психичното здраве, музикалното образование, социалната справедливост и борбата с бедността и др. 

Групата "Грейтфул дед" ще бъде почетена на 34-ата годишна благотворителна галавечер в Лос Анджелис на 31

Няма да правим тъжен концерт, и той няма да е посветен на това, че Кирчо го няма, а на това, което той ни остави. Това каза Иван Лечев в началото на вечерта, с която „Фондацията“ почете своя приятел и колега Кирил Маричков (1944-2024). 

В продължение на близо два часа, звучаха двадесет от най-известните и обичани песни на „Щурците“. Публиката, изпълнила до краен предел зала 1 на НДК, изпращаше с продължителни аплодисменти всяко изпълнение. Във втората половина на концерта всички бяха на крака, пееха и танцуваха, . 

„Изкуството има едно свойство, и то е да възпитава добър вкус. „Щурците“ възпитаха поколения българи със страхотна българска музика и страхотни български текстове“, каза Венко Поромански. „Ще представим песни, к

Камелия Тодорова ще представи авторския си спектакъл „Моят глас“ в Пазарджик на 30 ноември в Драматично-куклен театър "Константин Величков", съобщиха от културната институция.

„Моят глас” е музикален спектакъл на Камелия Тодорова. Едно емоционално и вълнуващо пътуване през живота , което обединява музика, визуални картини и разкази по един неповторим начин, уточняват от театъра.

На фона на спомени от живота на Камелия Тодорова зрителите ще чуят едни от най-обичаните песни, сред които „Да е влюбен този свят”, „Ден и нощ”, „Не ме гледай така, момче”, „Прошепнати мечти”, както и най-известните изпълнения на джаз, рок, соул, фънк и арендби музика, разясняват организаторите на събитието.

Ден преди това, на 29 ноември, Камелия Тодорова ще представи спектакъла си в Габрово.

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

Музиката е нейна и на Алекс Нушев. Текстът е на самата Диа (Димана Мирчева).

„Песента представя мой сън, в който аз жената, съм демонът. Моят глас разказва за история между мен и мъж, който желае да бъда негова жена. Той вижда в мен не тъмната, а светлата част. Демонът за него е светлина, въздух и вода. Без своя демон той не може да живее. Но аз бягам от него, защото съм свръхестествено създание и не мога да бъда до смъртен. Даже хората ме сочат с пръст и казват: „Тъмнината тя е! Демон там витае“, разказва певицата. 

Видеото е снимано в 100-годишната сграда на бивша керамична фабрика със специалното участие на Явор Любенов, който облича костюм на сурвакар. 

„Неговият костюм е изработен от специално обработени кожи в село Витановци, област Перник, а звънците му тежат над 50 килограма. Маската на сурвакаря е истинско произведение на изкуството, създадена от кожи и рога“, коментира Диа. 

В екипа на клипа са Петър Симеонов, Ангел Пешков и Павел Павлов, а звукът от гайдата е на Петьо Костадинов

Изложба на първите 19 космически обекта, заснети с новия 1,5-метров телескоп в Националната астрономическа обсерватория (НАО) в Рожен, беше открита днес в централното фоайе на Младежки център – Хасково.

Изложбата гостува в Хасково по покана на Астрономическата обсерватория към местния Младежки център и е в рамките на Международната космическа седмица, която се провежда от четвърти до 10 октомври и Глобалния проект на Международния астрономически съюз „100 часа Астрономия“.

Учениците от гимназиите в Хасково бяха първите посетители при откриването и имаха възможност да се запознаят с техния автор - астрономът от Института по астрономия към БАН гл. ас. д-р Милен Минев. Обработката на снимките е направена от известният оперен изпълнител и астроном Емил Иванов.

Фотосите са тестови изображения, чиято цел е учените да си обяснят  възможностите н

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен. Той е част от програмата на 32-рото издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“, съобщиха от Плевенска филхармония.

Солисти на концерта ще бъдат Александрина Александрова, флейта, цигуларите Георги Райчев и Тодорка Христева, Деляна Петкова, китара, Михаил Мотайленко, баритон, Никола Данев, флейта, пианистите Петър Дюгеров, Славчо Тодоров и Деян Табашки, Теодора Тошева, сопран. 

Концертът ще се състои в зала "Катя Попова". Входът е свободен с покани от билетните центрове на Плевенска филхармония.

Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова” е учреден през 1966 г. като ежегоден музикален празник с участието на лауреати. От третото си

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Камерният концерт на Русенската опера "Бетовен - сонати за цигулка и пиано" ще бъде представен утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ценителите на класическото изкуство ще имат възможност да чуят Сонати за цигулка и пиано № 4 и № 10 на Бетовен в изпълнение на Тамара Лазарова - цигулка, Веселина Ботева - пиано, Габриел Тато - цигулка, и Божена Петрова - пиано.

Според четиримата музиканти сонатите са твърде различни по характер, тъй като са писани в различни периоди от живота на композитора, но и в двете се усеща непрестанно бликащата енергия, динамизмът, драматизмът и философските обобщения, характерни за Бетовен.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Виена отново е в ритъма на валса
Карнавалната традиция във Виена и до днес е жива. Всяка година в австрийската столица се провеждат повече от 450 бала, съобщи община Виена. Началото на балния сезон беше както вин ...
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Инсталацията „Предстоящо откриване“ е театър на сенките с горе-долу всичко, което се случва в нашите глави и в главите на много хора наоколо 35 години след падането на ...
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“. Тя е подредена до 30 ноември в софийската галерия „Прегърни ме", съобщава ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
„Молец“ завърши поредица от концерти в зала „Арена 8888 София“ на 21 ноември вечерта. Хиляди фенове пяха и танцуваха с Крис и Юли по време на шоуто, наречен ...
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Изложби по повод годишнини от рождението на двама известни български художници бяха открити днес в Регионалния исторически музей (РИМ) във Враца. Първата е подредена в художествен ...
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Близо 20  картини представя в своята първа самостоятелна изложба 18-годишната Дилиана Перфанов във Велико Търново. В интервю дванайсетокласничката от Хуманитарната гимназия & ...
Портрет на Артюр Рембо, нарисуван от Пол Верлен, ще бъде продаден на търг
Портрет на поета Артюр Рембо, нарисуван от неговия любовник Пол Верлен на неизвестна дата, ще бъде продаден на търг в Париж на 2 декември, предаде АФП. Първоначалната оценка на тв ...
Тикер в 00:00 ч.
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще ...
Начало Калейдоскоп
5403
Калейдоскоп

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в припева на новата песен „Демон“ на Диа, съобщават от екипа на младата изпълнителка.Музиката е нейна и на Алекс Нушев.

| 17 Октомври 2024, 21:36 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа
Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в новата песен на Диа
Снимка © екип

Елементи от „Пустоно лудо и младо“ звучат в припева на новата песен „Демон“ на Диа, съобщават от екипа на младата изпълнителка.

Музиката е нейна и на Алекс Нушев. Текстът е на самата Диа (Димана Мирчева).

Сюрреалист или не само? Модернист, високо оценен зад пределите на България, но непризнат у нас приживе. Художникът Жорж Папазов – познатият и непознатият. Това представя изложба, посветена на 130 години от рождението му, в галерията в родния му Ямбол, която носи неговото име.

Експозицията включва 34 творби от фондовете на Националната художествена галерия, на сливенската галерия „Димитър Добрович“ и на ямболската галерия „Жорж Папазов“. Представени са и непоказвани до момента рисунки на Жорж Папазов от 20-те години на миналия век, които са от частната колекция на Георги Василев.

Жорж Папазов е роден в Ямбол през 1894 г. Твори и прави изложби в различни европейски столици – Мюнхен, Виена, Берлин, Париж. Основната част от живота му преминава във Франция, където се установява през 1924 г. Там почива през 1972 г., а прахът му е разпръсна

Групата "Грейтфул дед" е обявена за личности на 2025 г. на фондацията "Мюзикеърс", предаде Асошиейтед прес.

"Мюзикеърс" е благотворителна организация на американската Национална звукозаписна академия, която присъжда наградите "Грами".  

От фондацията обявиха, че ще бъдат отличени членовете на първоначалния състав на "Грейтфул дед" - Мики Харт, Бил Кройцман, Фил Леш и Боби Уиър, за техните филантропски усилия, уникалната им способност да насърчават общността чрез концерти и за влиянието им върху американската музика по случай 60-годишнината от създаването на групата.

През годините музикантите подкрепят каузи, свързани с опазването на околната среда, психичното здраве, музикалното образование, социалната справедливост и борбата с бедността и др. 

Групата "Грейтфул дед" ще бъде почетена на 34-ата годишна благотворителна галавечер в Лос Анджелис на 31

Няма да правим тъжен концерт, и той няма да е посветен на това, че Кирчо го няма, а на това, което той ни остави. Това каза Иван Лечев в началото на вечерта, с която „Фондацията“ почете своя приятел и колега Кирил Маричков (1944-2024). 

В продължение на близо два часа, звучаха двадесет от най-известните и обичани песни на „Щурците“. Публиката, изпълнила до краен предел зала 1 на НДК, изпращаше с продължителни аплодисменти всяко изпълнение. Във втората половина на концерта всички бяха на крака, пееха и танцуваха, . 

„Изкуството има едно свойство, и то е да възпитава добър вкус. „Щурците“ възпитаха поколения българи със страхотна българска музика и страхотни български текстове“, каза Венко Поромански. „Ще представим песни, к

Камелия Тодорова ще представи авторския си спектакъл „Моят глас“ в Пазарджик на 30 ноември в Драматично-куклен театър "Константин Величков", съобщиха от културната институция.

„Моят глас” е музикален спектакъл на Камелия Тодорова. Едно емоционално и вълнуващо пътуване през живота , което обединява музика, визуални картини и разкази по един неповторим начин, уточняват от театъра.

На фона на спомени от живота на Камелия Тодорова зрителите ще чуят едни от най-обичаните песни, сред които „Да е влюбен този свят”, „Ден и нощ”, „Не ме гледай така, момче”, „Прошепнати мечти”, както и най-известните изпълнения на джаз, рок, соул, фънк и арендби музика, разясняват организаторите на събитието.

Ден преди това, на 29 ноември, Камелия Тодорова ще представи спектакъла си в Габрово.

Австралийската актриса Кейт Бланшет сподели в интервю за американското предаване Watch What Happens Live, че е получила „безплатни сандвичи“, но не е и добър хонорар за участието си във „Властелинът на пръстените", предаде ДПА. 

„Шегуваш ли се с мен? Не, на никого не са платили нищо“, отговаря актрисата на въпроса на водещия Анди Коен кой филм й е донесъл най-много пари.

На последващ въпрос на Коен дали е получила процент от печалбата, 55-годишната Бланшет отговаря, че не е.

„Исках да работя с Питър Джаксън. Това, което получих за ролята бяха безплатни сандвичи и ми дадоха да задържа ушите на елф. Всъщност, това не е малко, тъй като те ме хранеха. На никой не беше платено“. Бланшет добави, че на жените не се плаща толкова много, колкото хората си мислят.

Актрисата каза, че ако бъде помолена, би играла отново в предстоящото продължение на „Властелин

„Песента представя мой сън, в който аз жената, съм демонът. Моят глас разказва за история между мен и мъж, който желае да бъда негова жена. Той вижда в мен не тъмната, а светлата част. Демонът за него е светлина, въздух и вода. Без своя демон той не може да живее. Но аз бягам от него, защото съм свръхестествено създание и не мога да бъда до смъртен. Даже хората ме сочат с пръст и казват: „Тъмнината тя е! Демон там витае“, разказва певицата. 

Видеото е снимано в 100-годишната сграда на бивша керамична фабрика със специалното участие на Явор Любенов, който облича костюм на сурвакар. 

Изложба на първите 19 космически обекта, заснети с новия 1,5-метров телескоп в Националната астрономическа обсерватория (НАО) в Рожен, беше открита днес в централното фоайе на Младежки център – Хасково.

Изложбата гостува в Хасково по покана на Астрономическата обсерватория към местния Младежки център и е в рамките на Международната космическа седмица, която се провежда от четвърти до 10 октомври и Глобалния проект на Международния астрономически съюз „100 часа Астрономия“.

Учениците от гимназиите в Хасково бяха първите посетители при откриването и имаха възможност да се запознаят с техния автор - астрономът от Института по астрономия към БАН гл. ас. д-р Милен Минев. Обработката на снимките е направена от известният оперен изпълнител и астроном Емил Иванов.

Фотосите са тестови изображения, чиято цел е учените да си обяснят  възможностите н

С премиерата на детското представление „Карлсон и Дребосъчето“ по Астрид Линдгрен, Театрално-музикален център – Кърджали дава началото на есенно-зимния сезон. Това каза директорът на театъра Гълъб Бочуков.

На 19 септември на голяма сцена публиката ще може да види как светът около нас може да стане по-добър и цветен.

„Премиерата е нашият подарък за всички деца по случай началото на учебната година. Пожелаваме им тя да е много успешна и ползотворна“, каза Бочуков и допълни, че това е един забавен спектакъл с поука както за деца, така и за възрастни.

Той припомни и думи на създателката на едни от най-обичаните детски произведения Астрид Линдгрен: „Ако съм успяла да озаря дори едно-единствено тъжно детство, значи съм напълно удовлетворена.”.

Режисьор на „Карлсон и Дребосъчето“ е Съби Събев, а драматизаци

Камерен концерт на лауреати на Националната музикална академия „Проф. Панчо Владигеров“ ще бъде представен тази вечер в Плевен. Той е част от програмата на 32-рото издание на Международния музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова“, съобщиха от Плевенска филхармония.

Солисти на концерта ще бъдат Александрина Александрова, флейта, цигуларите Георги Райчев и Тодорка Христева, Деляна Петкова, китара, Михаил Мотайленко, баритон, Никола Данев, флейта, пианистите Петър Дюгеров, Славчо Тодоров и Деян Табашки, Теодора Тошева, сопран. 

Концертът ще се състои в зала "Катя Попова". Входът е свободен с покани от билетните центрове на Плевенска филхармония.

Международният музикален фестивал Лауреатски дни „Катя Попова” е учреден през 1966 г. като ежегоден музикален празник с участието на лауреати. От третото си

Певицата Мирослава Кацарова ще представи своята концертна програма „Палома“ (Paloma) във Варненската градска художествена галерия в рамките на съпътстващата програма на Международния музикален фестивал „Варненско лято“.

Концертът включва изпълнения на музикален материал, базиран на оригинални композиции на вокалистката, както и на някои джаз и поп класики, принадлежащи на латиноамериканската песенна традиция от ХХ век, съобщават организаторите. Програмата носи името на една от старите популярни мексикански песни „Палома“, датираща от 1954 г. 

Проектът е реализиран в края на миналата година. Кацарова и нейният дългогодишен сценичен партньор, пианистът и композитор Мирослав Турийски, подбират музикалния материал и го разработват в нова и различна звучност в контекста на съвременния джаз. Целта им е песните да звучат съвременно, но

Камерният концерт на Русенската опера "Бетовен - сонати за цигулка и пиано" ще бъде представен утре вечер в Доходното здание в крайдунавския град. Това съобщи пиарът на културния институт Диана Димитрова. 

Ценителите на класическото изкуство ще имат възможност да чуят Сонати за цигулка и пиано № 4 и № 10 на Бетовен в изпълнение на Тамара Лазарова - цигулка, Веселина Ботева - пиано, Габриел Тато - цигулка, и Божена Петрова - пиано.

Според четиримата музиканти сонатите са твърде различни по характер, тъй като са писани в различни периоди от живота на композитора, но и в двете се усеща непрестанно бликащата енергия, динамизмът, драматизмът и философските обобщения, характерни за Бетовен.

„Неговият костюм е изработен от специално обработени кожи в село Витановци, област Перник, а звънците му тежат над 50 килограма. Маската на сурвакаря е истинско произведение на изкуството, създадена от кожи и рога“, коментира Диа. 

В екипа на клипа са Петър Симеонов, Ангел Пешков и Павел Павлов, а звукът от гайдата е на Петьо Костадинов

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Дилиана Перфанов с първа самостоятелна изложба
Виена отново е в ритъма на валса
„Предстоящо откриване“ - театър на сенките 35 години след падането на Берлинската стена
Художникът Ясен Григоров представя „Последна изложба, преди да стана световноизвестен“
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Цветни аспекти
Художникът Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Творчески отражения
Хиляди пяха и танцуваха с „Молец“
Калейдоскоп
Днес бяха открити две изложби по повод годишнини от рождението на известни български художници
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.